Kobieta Szkielet i inne ważne historie

Wpis

Dziś otworzyłam moją ulubioną książkę na przypadkowej stronie – 187 i …

BIEGNACA.KLCZYTA

„Kobieta Szkielet, która niemal wieczność przeleżała pod wodą, może także symbolizować zapomnianą żeńską energię Życia-Śmierci-Życia, nieużywaną lub źle używaną. W postaci ożywionej, wskrzeszonej włada intuicją i emocjonalną zdolnością wypełnienia życiowego cyklu narodzin, śmierci, żałoby i obrzędów. Wszystkiemu bacznie się przygląda. Wie, potrafi odróżnić, kiedy przychodzi czas na koniec jakiegoś miejsca, rzeczy, czynu, grupy, związku. Ów dar, psychiczna wrażliwość, stanie się zdobyczą tych, którzy wniosą ją do świadomości przez akt miłości do drugiego człowieka…”

Ten cytat szczególnie dziś, bardzo ze mną rezonuje i pobudza do głębokiej refleksji.

Która z was czytała Biegnącą z wilkami, ta wie z jakiego powodu to ważna książka dla nas Kobiet. A tym z was co jeszcze nie miały okazji to z całego serca szczerze polecam.

Clarisa Pinkola Estes nam dzisiejszym zabieganym, zapracowanym i czasem zdezorientowanym kobietom pomaga odkryć jak wspaniale być kobietą. Biegnąca z wilkami to bogactwo i źródło dla nas, jeśli chcemy być pełne życiodajnej siły, pasji i kreatywności.

Dla mnie to arcyważna pozycja, a dla was? Podzielcie się swoimi doświadczeniami z lektury. Czy coś i co wam dało przeczytanie Biegnącej? Niech to będzie zachęta dla innych, które jeszcze nie sięgnęły po tę książkę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s