Ewolucjonistka

Lubię o sobie myśleć tak jak Clarissa Pinkola Estes w “Biegnącej z wilkami” opisuje ZDROWĄ KOBIETĘ.

„Zdrowa kobieta przypomina wilka: krzepka, po brzegi pełna, potężna siła życiowa, życiodajna, świadoma swojego terytorium, pomysłowa, lojalna, lubiąca wędrówki”.

Ty też chcesz tak o sobie myśleć, prawda? Jest jedno ale, albo może niejedno…

Cytując dalej „Biegnącą”: … oddzielenie od pierwotnej, zwierzęcej natury sprawia, że osobowość kobiety ubożeje, rozcieńcza się, rozmywa, staje się przezroczysta, bez wyrazu.(…) 
Kiedy życie kobiety popada w zastój lub wypełnia się nudą, to jest ten moment, kiedy powinna dojść do głosu jej dzika, zwierzęca strona; to czas, by dusza rozlała się szeroko jak rzeka w delcie.”

I to jest ten moment, w życiu każdej z nas, w którym możemy zmienić wszystko. Ty wybierasz rewolucja czy ewolucja.

Moje trzy kroki, ewolucyjne,  w kierunku realizacji własnej definicji ZDROWEJ KOBIETY to:

 1. Pełna Mocy – czyli i kobiece i liderka – odpowiedzialna za swoje życie i mająca świadomość swoich wartości, zalet i wad, zaangażowana w relacje, tworząca zgrane zespoły
 2. Jestem CUDEM – ciało, umysł, duch i emocje w równowadze – czyli spójność w tym co mówię, robię i myślę.
 3. Korzenie Mocy – to odkrywanie własnej kobiecości, mądrości płynącej od przodków z natury i świadome bycie w swoim cyklu, aby być kobietą w pełni.

Każdego dnia przechodzę tę drogę aby czuć sens i czerpać frajdę! I ciebie też zapraszam do tej podróży. Może wspólnie?

Napisz 😀

sbWWW_Fotor

Chcesz wiedzieć o mnie więcej? To proszę.

Myślę o sobie – Ewolucjonistka, pracuję jako Coach i Frajdolog, jestem Instruktorką Jogi oraz absolwentką seksuologii, e-biznesu, zarządzania i marketingu oraz pielęgniarstwa z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w biznesie (15 lat branża IT i ponad 6 własna praktyka coachingowa). Mam bzika na punkcie etnicznej kultury słowiańskiej i hawajskiej, jogi, malowania (vedicart, mandale), tańca (hula, 5 rytmów i freedance) oraz uwielbiam odkrywać świat wspólnie z moim mężem.

Zawodowo mam dwie miłości: Kobiety i Zespoły.

Osobista misja: Budzić kobiecą moc i edukować o sile płynącej z kobiecego cyklu.

Od 2009 rozwijam konsekwentnie i z nieukrywaną frajdą moją praktykę coachingową. Kreuję, stwarzam i realizuje: programy, kursy, warsztaty, szkolenia, modele, publikacje, webinary, filmy. Jestem akredytowanym coachem ICF na poziomie PCC (Profesional Certified Coach) i przeprowadziłam ponad 1500 godzin coachingowych oraz ponad 500 h szkoleń z coachingu.

Działam bazując na biznesowym doświadczeniu i wiedzy jaką mam, łącząc różne metody i podejścia (coaching: holistyczny, prowokatywny, ewolucyjny oraz biologię, neurobiologię i sztukę), aby procesy jakie prowadzę były wartościowe i służące moim klientom. Drogowskazem w mojej pracy są standardy i kodeks etyczny określone dla zawodu coacha przez ICF (International Coach Federation oraz osobiste wartości takie jak wolność, pozytywna energia, natura, odwaga i piękno.

Pracuję dla najlepszych zespołów i liderów, zrealizowałam złożone projekty między innymi dla: AVIVA, Coca-Cola, Bonduelle, Comperia, Groupon, MyDeal, OKI, ORANGE, PP-ECO, Pramerica, Prudential, PZU, SCM, Stowarzyszenie Moja Białołęka, Warta, i wielu innych. Chcesz wiedzieć więcej zajrzyj na stronę Instytutu Kompetencji lub  napisz do mnie.

Jako klasyczny Aktywator (Talenty Gallupa) i Lokomotywa (Belbin) jestem w permanentnej akcji. Działam i kreuję, aby znów działać a oto efekty:

 • Kreatorka społeczności Kobiece Korzenie Mocy – dla kobiet, które chcą wziąć odpowiedzialność za swoje życie (zawodowe i prywatne), czerpać z niego frajdę, rozwijać świadomie i cieszyć sobą. Pasja, kompetencje i piękno na wspólnej drodze pełnej inspiracji, motywacji i współdziałania z cyklem w tle.
 • Współprowadząca spotkania edukacyjne w ramach programu Neurolider, związane z neurobiologią w biznesie: Wiedza o mózgu przydatna w pracy HR; Co warto wiedzieć o mózgu aby zaistnieć w korporacji?; Co powinno się wiedzieć o mózgu chcąc być zaradnym, kreatywnym i skutecznym.
 • Trener łączący coaching, pracę z ciałem (ruch, taniec), pracę z metaforą i formy plastyczne wspierający kobiety w byciu aktywnymi i spełnionymi w każdej dziedzinie życia min. dla: Szpilek po godzinach, festiwalu PROGRESSteron, EFWF – Europejskiego Forum Właścicielek Firm, Akademii Kobiet Sukcesu, Inkubatory AIP: Włącz się do gry- biznes, rozwój i networking.
 • Autorka modułowych programów edukacyjno-rozwojowych pogłębiających samoświadomość i wiedzę w obszarze seksualności, komunikacji, relacji, automotywacji, zarządzania emocjami i stresem: Kobieta w cyklu (stacjonarnie i on-line), Motywacja w cyklu, Moje cztery pory roku – w poszukiwaniu swojej kobiecości; Ja jestem (Prudential); Kreuj Swoje Relacje; Kobieta w pełni; Kobiece Korzenie Mocy (warsztaty plenerowe i grupa na FB), Jesteś CUDEM – czyli ciało, umysł, dusza i emocje w harmonii; Narodziny własnej drogi, Roztańczone Drzewo Życia; Świadoma siebie (PZU), Zapach Kobiety.
 • Współautorka i współprowadząca program szkoleniowy dla coachów „Narodziny Coacha” aprobowany przez ICF na poziomie ACSTH.
 • Współautorka i prowadząca cykl warsztatów Tydzień Kwitnących Akacji zorganizowanych przez stowarzyszenie Moja Białołęka dla młodzieży klas I i II gimnazjów w 2012 i 2013 promujących zdrowy tryb życia i kierowanie energii i uwagi na pasję i realizację wewnętrznego potencjału oraz dla nauczycieli w 2013.
 • Pisarka. ebook: „Jak ruszyć z miejsca”; „Obudź swoją moc – ćwiczenia coachingowe”, książka: „O Zosi co… czyli słów parę o życiu, poznawaniu siebie, kobietach i coachingu„.
 • Współautorka i autorka praktycznych modeli biznesowych i coachingowych: PS/BRAIN,  MEDIR, Spirala Ewolucji Biznesu,  Filary Dobrostanu Kobiecej Liderki, LuTaDu.

Wystąpienia:

 • 19.03.2017, Warszawa. VIII Międzynarodowa Naukowa Konferencja Coachingu – wykład i warsztat: Motywacja ukryta w kobiecym cyklu. Coachingowa metoda pracy bazująca na biologii kobiecego ciała.
 • 05.06.2016, Warszawa. VII Międzynarodowej Naukowej Konferencji Coachingowej – wykład i warsztaty: Komunikacja Wartości, Wartość Komunikacji w biznesie
 • 13.04.2016, Warszawa. Kongres Mięsny 2016. Temat: Jak budować zespół, który realizuje cele firmy?
 • 23-24.01.2016, Warszawa. SKN Progress, Uniwersytet Warszawski.
  Temat: 11 kompetencji coachingowych w praktyce.
 • 05.12.2015, Dąbrowa Górnicza. IX Forum Coachingu i Superwizji  w Wyższej Szkole Biznesu. Temat: Ciało w coachingu – czyli jak wydobyć zasoby klienta integrując pracę z ciałem.
 • 18.05.2015, Warszawa. Miedzynarodowy Tydzień coachingu ICF. Warsztat: Człowiek jest CUDEM – czyli jak wydobyć zasoby klienta integrując pracę z ciałem, umysłem, duchowością i emocjami w procesie coachingowym
 • 15.05.2015, Warszawa. Coachowisko – Ogólnopolskie Targi i Konferencja Coachingu. Prezentacja: Kompetencje coachingowe w pracy managera (emocje, relacje, motywacja)
 • 13.05.2015, Warszawa. SPOTKANIA OTWARTE CENTRUM COACHINGU ALK. Temat: Neurobiologiczne wymiary coachingu w biznesie – droga do skutecznego działania, wykorzystania siły swojego umysłu w pełni, aby podejmować wyzwania na jakie nas stać, świadomie budować i motywować zespoły.
 • 17.04.2015, Warszawa. VI Międzynarodowa Naukowa Konferencja Coachingu. Business-Coaching jako dźwignia rozwoju przedsiębiorczości. Temat:  Mapa Relacji Społecznych MaRS jako coachingowe wsparcie każdego przedsiębiorcy
 • 13.12.2014, Warszawa. SKN Progress, wydział psychologii UW. Temat:
  11 kompetencji coachingowych zdefiniowanych przez ICF
 • 18.10.2014, Poznań. Coaching Support Group, Uniwersytet Ekonomiczny. Warsztat: Człowiek jest CUDEm – czyli jak wydobyć zasoby klienta integrując pracę z ciałem, umysłem, duchowością i emocjami w procesie coachingowym.
 • 11.10.2014, Warszawa. Konferencja Być Kobietą – Szpilki po godzinach. Prelekcja: Siła kobiecości w słowiańskich korzeniach.
 • 01.10.2014, Warszawa. Stowarzyszenie Coachów Polskich. Temat: Praca z ciałem i rysunkiem w coachingu.
 • 11.04.2013, Warszawa. Coachowisko – Ogólnopolskie Targi i Konferencja Coachingu. Temat: Narodziny Coacha – czyli, jak zostać akredytowanym coachem ICF?
 • 07.02.2012, Warszawa. III MIĘDZYNARODOWA NAUKOWA KONFERENCJA COACHINGU Coaching jako wskaźnik zmian paradygmatu w zarzadzaniu. Warsztat: Wpływ ducha biznesu na jego zdrowie, w kontekście zmian społeczno‐ biznesowych w Polsce.

Warsztaty dla Kobiet i nie tylko – tematycznie i chronologicznie:

Zrzut ekranu 2017-06-11 o 20.20.42Obecnie mieszkam na Zanzibarze i specjalizuję się w kreowaniu pozytywnego doświadczenia.

Znajdź mnie: FB, Instagram, Twitter, Pinterest

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s